Parlayan cilt için ev yapımı pancar suyu

Kadinpost

Administrator
Yönetici

Işıldayan ve parlayan bir cilt elde etmek istiyorsanız, diyetinize güçlü bir meyve suyu eklemeniz gerekir. Bu suyu evde hazırlamak için sadece birkaç malzemeye ve bir meyve sıkacağına ihtiyacınız var.

Parlayan cilt için ev yapımı pancar suyu.jpg

Uyku düzenimiz, yeme alışkanlığımız, egzersiz rutininiz, hijyen ve içme alışkanlığımız gibi yaşam tarzımızın cildinizin nasıl göründüğüne doğrudan etkisi vardır. Temel olarak, vücudumuzun beslenmesi ve yediğimiz gıdalar yüz cildinizde doğrudan bir yansıması olacaktır. Yani, parlak ve ışıltılı bir cilt elde etmek istiyorsanız, diyetinizde güçlü bir meyve suyu bulundurmalısınız. Bu suyu evde hazırlamak için sadece birkaç malzemeye ve bir meyve sıkacağına ihtiyacınız var. Bu meyve suyu tarifi çeşitli taze meyve ve sebzeleri içerir.

Parlayan cilt için gereken malzemeler:

• Pancar
  • Havuç
  • Salatalık
  • Elma
  • Nar
  • Zencefil
  • Portakal
  • Karpuz
  • Nane
  • Limon Yaprakları

Meyve suyu nasıl hazırlanır:
Adım 1: Bir meyve sıkacağı alın, 1 büyük soyulmuş pancar suyu (parçalara bölünür).
Adım 2: Daha sonra 2 küçük soyulmuş havuçu meyve sıkacağı içine koyun.
Adım 3: 1 soyulmuş salatalık suyu ayıklayın.
Adım 4: Daha sonra, 1 büyük elmanın suyunu alın (küçük parçalara bölün)
Adım 5: Şimdi, zencefil kökü suyunu çıkarın, meyve sıkacağı yerine koymadan önce cildi çıkardığınızdan emin olun.
Adım 6: Şimdi 1 büyük soyulmuş portakalı meyve sıkacağı içine koyma zamanı.
Adım 7: Biraz limon suyu ekleyebilir ve taze ekstre edilmiş meyve suyunun tadını çıkarabilir veya kalan adımlarla devam edebilirsiniz.
Adım 8: Bütün karıştırılmış meyve suyu sürahisini bir karıştırıcıya dökün.
Adım 9: Karpuzdan siyah tohumları çıkarın ve blendere yarım fincan karpuz küpleri koyun.
Adım 10: Şimdi bir avuç taze nane yaprağı ekleyin.
Adım 11: Ardından, yarım limon suyunu ekleyin. Biraz da kırılmış buz ekleyin.

Malzemenin faydaları:

Pancar: Cildi antioksidanlar bakımından zengin oldukları için serbest yaşlanma belirtilerinden korur ve serbest radikalleri nötralize eder. Ayrıca, kanınızı arındırmaya ve detoksifikasyona yardımcı olur, bu da cilde sağlıklı bir parlaklık verir.

Havuç: Havuçlardaki yüksek A vitamini ve diğer antioksidanlar cildinizi canlı, sağlıklı ve parlak tutar. Havuçlar cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanan hasarlardan korurlar.

Salatalık: Bu meyve cildi nemlendirir.

Elma: Elmalar, vitamin A, B ve C'nin yanı sıra beta-karoten, antioksidan bakımından zengin oldukları için sağlıklı ve genç görünümlü bir cildin korunmasına yardımcı olur.

Nar: Cildin kırışmasını geciktirmeye yardımcı olan kolajen oluşumunu destekleyen C vitamini içerir.

Portakal ve limon: Narenciye meyvelerindeki güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan özellikler yaşlanma belirtilerine karşı savaşır ve cildin zarar görmesini önler

Zencefil: Zencefil, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller bakımından zengindirler.
Karpuz: Karpuzda bulunan likopen, cildi UV ışınlarına karşı korur ve serbest radikalleri nötralize eder.