Saç İçin Hint Yağı Nasıl Kullanılır (Hızlı Büyüyen Güzel Saçlar)

Kadinpost

Administrator
Yönetici

Son zamanlarda doğal bir güzellik çare olarak son zamanlarda hint yağı ile deneyler yapıyorum. Zaten her gün kullanıyorum.

Yıllar önce bir arkadaş, saç ve kirpikler için hint yağı sevdiğini söyledi. Gerçekten şüpheciydim, çünkü hint yağı, saçlarda kullanmayı hayal edemediğim çok kalın ve yapışkan bir kıvamda. Bazı araştırmalar yaptım ve basit ve gerçekten etkili bir geleneksel güzellik çözümünde ciddi şekilde eksik olduğumu öğrendim ...

Hint Yağı'nın Saç ve Cilt İçin Faydaları

Hint yağı, zaman içinde daha fazla içerik ve daha büyük bir fiyat etiketi olan meraklısı güzellik ürünleri ile değiştirilen eski çağlardaki bir güzellik bakımıdır.
Hint yağı doğal antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir ve E vitamini, mineraller, proteinler ve omega-6 ve -9 faydalı yağ asitlerinde yüksektir. Alışılmadık derecede yüksek risinoleik asit oranı, cilde ve saça faydalı olmasını sağlar.

Aslında, hint yağı geleneksel olarak akne ve diğer cilt koşulları, ayrıca saç dökülmesi, döküntüler ve daha fazlası için topikal olarak kullanılmaktadır.

Hint Yağı Saç İçin Ne Yapar?

Hint yağı, saç dökülmesinin önlenmesine ve düzeltilmesine yardımcı olmak için saç derisinde kullanılabilir ve bu, birkaç nedenden dolayı etkilidir. Antibakteriyel ve antifungal özellikleri onu follliculitus, kepek ve kafa derisi enfeksiyonlarına karşı faydalı kılar ve ricinoleik asit içeriği kafa derisine dolaşımın artmasına ve saç büyümesinin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Ricinoleik asidin, kafa derisinin doğal yağlarını yenilemesine yardımcı olabilecek kafa derisi pH'sını dengelemeye yardımcı olduğu ve sert kimyasal saç ürünlerine verilen zararın bir kısmını geri aldığına (ve hatta aşırı alkaliliğe bağlı olarak zarar görmemesine neden olduğu) söylenir. Hint yağı içindeki antioksidanlar ayrıca saçtaki keratini destekler ve saçların daha güçlü, pürüzsüz ve daha az kabarık olmasına yardımcı olur.

“Büyüme Üç Kez!”

Saç dökülmesini normal oranın 3-5 katına çıkarmak için hint yağı kullanan insanlardan yüzlerce referans var. Bir arkadaşım doğum sonrası saç dökülmesi ile mücadele ediyordu ve saç dökülmesi bir kez bile yavaşladı, saçlarının tekrar büyümesi zordu.

Saç büyümesini bir ay boyunca ölçtü ve neredeyse yarım inç büyüdü. Ertesi ay, haftada iki kez hint yağı yağı tedavisi uygulandıktan sonra saçları yaklaşık 2 santim uzadı. Bunu ertesi ay tekrar test etti ve aynı sonucu gördüğünü ve saçının çok daha kalın olduğunu fark etti.

Saçlar İçin Hangi Hint Yağı?

Hint yağı kıl tedavisi için birkaç seçenek vardır. Kendiminkini yapmayı tercih ediyorum, ancak önceden yapılmış bazı seçenekler var.
Kendim yapmak için hint yağı başka bir saçı sağlıklı yağla (aşağıda listelenen seçenekler) ve saç derisi sağlığını desteklemeye yardımcı olacak bitkilerle karıştırıyorum. Rafine edilmemiş ve soğuk preslenmiş heksan içermeyen hint yağı tercih edilir.

Hint yağı aşırı derecede kalın ve viskoz olduğundan, kolay kullanım için bir cam damlalık şişesinde jojoba veya argan yağı ile karıştırmayı tercih ederim.

Jamaika Kara Hint Yağı

Jamaika siyah hint yağı denilen ve son derece iyi değerlendirmeleri olan özel bir hint yağı türü vardır. Ben de denedim ve saçlarımdaki normal hint yağı ile aynı şekilde çalışıyor gibiydi, ancak kalın veya kuru saçları olanlara ek saç yararı sağladığı görülüyor (saçlarım ince / yağlı).

Saçlarda Hint Yağı Tedavileri Nasıl Kullanılır?

Hint yağı, doğru kullanıldığı takdirde saç büyümesi için çok faydalı olabilir. Çok işlemeli bir işlem için az miktarda sade yağ kullanılabilir. Hayattaki birçok şey gibi, daha fazlası her zaman daha iyi değildir ve tedavi başına sadece birkaç damla gerekir. Ek yağlar tamamen isteğe bağlıdır.
Ne sıklıkla

Şahsen bu hint yağı haftada 1-2 kez kullanıyorum. Günlük kullanırken artan bir sonuç görmedim, ancak daha sık kullanılabilir.

Ne Zaman Kullanmalı?

Bu tedavinin nemli fakat ıslak saçta daha iyi çalıştığını gördüm. Banyoda bir sprey şişe su tutuyorum ve uygulamadan önce köklerimi sıkıyorum.
Maksimum fayda için, tedaviyi birkaç saat veya gece boyunca bırakıyorum. Uygulamadan sonra, mobilya ya da yastık üzerine yağ gelmemesi için duş başlığı ya da havlu kullanın.

Yağ Nasıl Çıkarılır

Hint yağının çıkarılması, özellikle doğal şampuanlarda zor olabilir. Küçük bir miktar kullanmanın ve gece boyunca bırakmanın, yağın saç ve saç derisine emilmesine ve temizliğin daha kolay olmasına neden olacağını gördüm. Aslında, kullanabildim ve birkaç kez yıkamadım.
Alternatif bir yol da bir yumurtayı kırmak ve pürüzsüz hale gelinceye kadar çırpmak ve daha sonra yumurtayı saç derisine masaj yapmaktır. Bu yağın parçalanmasına yardımcı olur ve saça ilave besin maddeleri ekler. Yine de dağınık, bu yüzden bunu duşta yapmanızı tavsiye ederim.
Daha az dağınık olan bir başka yol da, duşa girmeden önce saçınızı yumuşatmak ve hint yağı yağının alınmasına yardımcı olmak için saç derisine masaj kremi uygulamaktır. Sonra her zamanki gibi şampuan.

Önemli notlar:

Herhangi bir yeni yağ, bitki veya ürün ile, reaksiyonunuzun olmadığından emin olmak için iç kolunuz üzerinde küçük bir miktar test edin. Reaksiyonlar nadir olmakla birlikte, bazı insanlar hint yağında tahriş olduğunu fark edecektir.

Hint Yağı Saç Serumu Tarif

En iyi yağ kombinasyonunu bulmak (veya yalnızca hint yağı) biraz deneme gerektirecektir ve sizin için en uygun olanı bulmayı çok isterim. En sevdiğim karışım:

Hint Yağı Talimatları
  1. Malzemeleri koyu renkli bir damlalık şişede karıştırın .
  2. Karıştırmak için çalkalayın.
  3. Kafa derisine uygulamak için damlalığı kullanın. Saçlarımı bir taraftaki kulağın hemen üstüne yerleştiriyorum, birkaç damla hint yağı ekledim, tekrar bu parçanın yaklaşık 1/2 inç kısmını, daha fazla hint yağı ekledim, ve böylece tüm saç derimi kaplayana kadar devam ediyorum.
  4. Daha sonra, tüm saç derisinin kaplandığından emin olmak ve dolaşımı arttırmaya yardımcı olmak için 5 dakika masaj yapıyorum.
Not: Bu saçınızın uzunluğuna bağlı olarak 5+ kullanım için yeterli olacaktır.
Hint yağı kullanma hayranı değilseniz, bazı insanlar .

Hint Yağı ile Kendi Sonuçlarım…

Geçen yıl kısa bir süre aşırı stresliyken , saç dökülmesinin arttığını fark ettim. Hashimoto'larım stres altındayken beni saç dökülmelerine karşı daha hassas hale getiriyor ve saç dökülmem (kısır döngü) konusunda stresliyim.

Bununla mücadele etmek için, hem tek başına hem de diğer yağlarla karıştırılmış doğal hint yağı işlemlerini denedim. Saçlarımın daha güçlü göründüğünü ve birkaç hafta hint yağı muamelesinden sonra her gün fırçamda kesinlikle daha az kıl bulunduğunu fark ettim. Ayrıca saç çizgimin her tarafında minik yeni saçlar görmeye başladım.

Rastgele gözlem:

Kafamı daha küçükken kafamda açtım, kafa derimde 8 zımba gerekliydi. Skarın olduğu yerde, saçlarımın geri kalanı dalgalı / düz olsa bile mükemmel bir lüle giren süper kıvırcık saçlardan oluşan bir yamaya sahibim. Hint yağı bu saçı daha pürüzsüz hale getirmiş gibi gözükse de, saçlarımın kalan kısmından daha hızlı bir oranda uzadı.
Şimdi, bu hint yağı saç bakımlarını haftalık rutinimin düzenli bir parçası haline getirdim ve sık sık geceleri, takarken ve kocamla bir film okurken veya izlerken izlemiş oldum.